تاریخ انتشار: چهارشنبه 05 مهر 1402
پتروشیمی جم حامی زیست آهوی جبیر شد

  پتروشیمی جم حامی زیست آهوی جبیر شد

نشست امضای تفاهم‌نامه راهبری سایت جبیر پارک ملّی دریایی نای‌بند، مابین اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر و شرکت پتروشیمی جم در راستای تحقق اهداف و چشم‌انداز تعریف شده مسئولیت‌ اجتماعی، حفاظت از محیط زیست منطقه و کمک به توسعه پایدار و ارتقای فعالیت‌ها، روز سه‌شنبه 4 مهرماه 1402 در مجتمع پتروشیمی جم واقع در عسلویه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل پتروشیمی جم؛ در این جلسه مشترک که با حضور مهندس "عبدالرحیم قنبریان"، مدیرعامل پتروشیمی جم و جمعی از مدیران این شرکت، "عبدالرحمن مرادزاده"، مدیرکل محیط زیست استان بوشهر و "مصطفی موذنی"، رئیس محیط زیست عسلویه همراه بود، تفاهم‌نامه راهبری سایت جبیر با محور راهبری سایت احیاء و بازسازی جمعیت جبیر و همکاری در بهینه‌سازی زیستگاه جبیر واقع در پارک ملّی دریایی نای‌بند به امضای طرفین رسید.

راهبری سایت جبیر پارک ملّی دریایی نای‌بند به عنوان یک اقدام داوطلبانه پیرو تعهد این شرکت به انجام مسئولیت‌های اجتماعی مطابق با اصل 50 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، با هدف مشارکت و تعامل اثربخش شرکت پتروشیمی جم و اداره کل حفاظت محیط زیست به منظور حفاظت از گونه آهوی جبیر و بهره‌مندی از توانایی‌های علمی-تخصصی طرفین در چهارچوب تفاهم‌نامه و مقررات و ضوابط جاری سازمان حفاظت محیط زیست و پتروشیمی جم و به مدت دو سال انجام می‌شود.

بر اساس این تفاهم‌نامه، شرکت پتروشیمی جم علاوه بر عمل به تعهدات و الزامات قانونی زیست محیطی، حمایت از آهوی جبیر در پارک ملّی نای‌بند و احیاء زیستگاه این گونه را به مدت دو سال بر عهده گرفته است.

به منظور پیشبرد اجرای این تفاهم‌نامه کمیته "راهبری سایت جبیر" متشکل از دو نماینده از اداره کل حفاظت محیط زیست و دو نماینده از پتروشیمی جم برای نظارت، پیگیری و فعال‌سازی مفاد آن تشکیل می‌گردد.

جِبیر یکی از انواع آهوی بومی شبه‌قاره هند و ایران است که بیشتر در مناطق بیابانی و گرم زندگی می‌کند و شباهت زیادی به آهوی ایرانی (Gazella subgutturosa) دارد با این تفاوت‌ که ‌اندازه‌ای کوچک‌تر و بدن ظریف‌تر و لاغرتری دارد. محل زندگی جبیر در نقاط جنوبی ایران از جمله خلیج حفاظت‌شده نای‌بند در عسلویه است.

شایان ذکر است پتروشیمی جم همواره اتخاذ تصمیمات و اقدامات مسئولانه در قبال جامعه و محیط زيست و توجه متوازن به حقوق و انتظارات ذي‌نفعان را سرلوحه خود قرار داده و در راستاي تحقق نقش اثرگذار خود در توسعه پايدار و پايبندی به تقويت اقتصاد ملّی و منطقه‌اي، تلاش دارد مولفه‌هاي راهبردي، اهداف و برنامه‌هاي عملیاتی و فرايندهاي كاري خود را در انطباق حداكثري با اصول و موضوعات مسئولیت اجتماعی قرار دهد. 

تصاویر
  • پتروشیمی جم حامی زیست آهوی جبیر شد
تمام حقوق این وب سایت برای پتروشیمی جم محفوظ است