تاریخ انتشار: یکشنبه 03 آذر 1398
مدیر پژوهش و فناوری پتروشیمی جم: شناسایی فرصتها و چالشهای صنعت پتروشیمی کشور، نیاز امروز مجتمع های صنعتی است

  مدیر پژوهش و فناوری پتروشیمی جم: شناسایی فرصتها و چالشهای صنعت پتروشیمی کشور، نیاز امروز مجتمع های صنعتی است

حضور موثر پتروشیمی جم درهمایش ها نقش بسزایی در رشد علمی و توسعه ای شرکت وجامعه دانشگاهی ایفا می کند.

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی جم پنجمین همایش ملی پلیمر ایران(همپا 98) صبح روز سه شنبه به تاریخ 28 آبان 98 به مدت دو روز طی مراسمی در سالن خوارزمی دانشگاه اصفهان با حضور نمایندگانی از واحد پژوهش و فناوری پتروشیمی جم و اساتید برجسته پلیمری ایران و سایر متخصصین این حوزه برگزار شد.

دکتر راشدی مدیر پژوهش و فناوری پتروشیمی جم با اشاره به حفظ، حمایت و تحکیم هرچه بیشتر پیوند میان صنعت و دانشگاه‌ها گفت: هدف از حضور در این همایش‌ها شناساندن نیازها و چالش‌های موجود در صنعت پلی الفین کشور و تشویق دانشجویان و اساتید به حرکت و مطالعه در این مسیر و معرفی واحدهای تولیدی و محصولات جدید پتروشیمی جم به دانشجویان، اساتید، صنعتگران و پژوهشگران این حوزه بود. 

مدیر پژوهش و فناوری خاطر نشان کرد: واحد پژوهش و فناوری پتروشیمی جم هر ساله پروژه‌های پژوهشی خود را با مشاوره و همکاری دانشجویان و اساتید برجسته دانشگاه‌ها در حوزه‌های مختلف الفینی، پلیمری و شیمیایی، صنعتی مدیریت و برنامه‌ریزی می‌کند.

قطعا با ارائه دستاوردهای خود منجر به افزایش کیفیت و اعتبار برند شرکت و محصولات، سودآوری، فروش بیشتر، خلق ثروت و صرفه جویی در هزینه‌های عملیاتی و تعمیراتی می‌شود لذا بطور حتم ارتباط قوی شرکت پتروشیمی جم با دانشگاه ها از طریق حضور موثر در همایش‌ها نقش به سزایی در رشد علمی و توسعه‌ای شرکت و جامعه دانشگاهی کشور ایفا می‌نماید.

راشدی با اشاره به حضور موثر در این همایش‌ها گفت: در این همایش تخصصی علاوه بر نشست های علمی اعم از پلی الفین، PVC ، پلی یورتان، کامپوزیت و چسب و رزین با حضور اساتید برجسته کشور، مقالات گوناگونی نیز با محورهای پلیمر سبز و زیست تخریب پذیر ارائه شد که در این میان پژوهشگران پتروشیمی جم دو مقاله در حوزه پلی الفین‌ها ارائه دادند و در نمایشگاهی که در حاشیه برگزاری همایش برپا شد نمایندگان جم به معرفی محصولات و دستاوردهای پتروشیمی جم پرداختند.

همچنین با اجرای این سیاست و استراتژی، دانشجویان و اساتید دانشگاه ها نیز مشکلات و مسائل صنعتی را شناسایی و پیگیری نموده و در جهت رفع موانع و حل نیازهای صنعت و جامعه گام های چشمگیر و قابل توجهی برداشته می شود.

گفتنی است در مراسم اختتامیه، از تیم اجرایی دانشجویی، پیشکسوتان پلیمر استان اصفهان، سخنرانان و ارائه دهندگان مقاله و پوستر برتر، ایده‌های برتر و نیز پتروشیمی جم بعنوان یکی از حامیان همایش، قدردانی و تشکر بعمل آمد و به رسم یادبود و سپاس لوح تقدیری نیز اهدا شد. طبق اعلام رئیس انجمن علوم و مهندسی پلیمر ایران آقای دکترنکومنش همایش بعدی را در سال 1400 در محل دانشگاه صنعتی سهند تبریز اعلام داشت.

 

تصاویر
  • مدیر پژوهش و فناوری پتروشیمی جم: شناسایی فرصتها و چالشهای صنعت پتروشیمی کشور، نیاز امروز مجتمع های صنعتی است
تمام حقوق این وب سایت برای پتروشیمی جم محفوظ است